Co warto wiedzieć o swoich zębach przed wizytą u stomatologa - Dentystyczny

Stomatologia Zabrze

Nowe metody w stomatologii

Od kilku lat coraz bardziej popularne stają się alternatywne, dość nieznane jeszcze metody leczenia zębów. Jedną z nich jest możliwość laserowego leczenia ubytków. Jest to metoda coraz bardziej popularna z uwagi na to, że jest to bardzo

Co warto wiedzieć o swoich zębach przed wizytą u stomatologa - Dentystyczny Stomatologia Zabrze
wygodny dla pacjentów. Laserowe leczenie zębów jest bowiem bezbolesne. Można spodziewać się, że w przyszłości będzie to bardzo popularna metoda leczenia ubytków, ponieważ obecnie wielu pacjentów obawia się wizyt u stomatologa właśnie ze względu na bolesność zabiegów stomatologicznych. Te alternatywne metody leczenia zębów na razie są dość mało rozpowszechnione głównie ze względu na to, że nie jest to jeszcze do końca sprawdzona metoda, ale za kilka lat z pewnością będziemy świadkami prawdziwej rewolucji w stomatologii.

Już od najmłodszych lat jesteśmy przyzwyczajani do tego, że należy szczególną wagę przykładać do troski o własne uzębienie. Oczywiście, jest to korzystne dla naszego samopoczucia, ponieważ regularne wizyty u dentysty mogą sprawić, że zabiegi dentystyczne będą mniej bolesne. Istnieje również dodatkowa zaleta regularnych przeglądów stomatologicznych – przede wszystkim możemy zaoszczędzić w ten sposób wiele pieniędzy. Okazuje się bowiem, że rzadsze wizyty u dentysty wpływają na częstsze konieczności na przykład leczenia kanałowego, które jest bardzo drogie. Warto więc pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu swojego uzębienia.


Warto wiedzieć

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Atrakcyjne rabaty

W związku z olbrzymią konkurencją wśród dentystów każdy z nich próbuje przekonać potencjalnych pacjentów do wybrania swoich usług. Trzeba przyznać, że usługi stomatologiczne należą do dość drogich, szczególnie w przypadku, gdy trzeba odbyć wiele wizyt, wobec czego wielu pacjentów daje się namówić na atrakcyjne rabaty udzielane przez dentystów. Są one udzielane na przykład podczas wyboru rejestracji przez Internet lub zdecydowania się na leczenie długoterminowe. Zwykle nie są to rabaty znaczące w przypadku małych sum, ale ich odbiór przez potencjalnych klientów jest bardzo pozytywny i tego typu promocje są coraz częściej obecne na rynku stomatologicznym.

Trzeba przyznać, że chirurgia stomatologiczna należy do jednych z najtrudniejszych dziedzin stomatologii. Jama ustna jest to mały obszar, a przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów w tym miejscu i przede wszystkim ich powodzenie może mieć ogromny wpływ na późniejsze życie pacjenta. Nic więc dziwnego, że wiele osób obawia się takich zabiegów. Do najpopularniejszych działań w tym zakresie należy z pewnością usuwanie tak zwanych zębów mądrości, które często powodują zmiany zgryzu niekorzystne dla pacjenta. Do innych popularnych zabiegów chirurgicznych w stomatologii należy także leczenie nowotworów jamy ustnej i tym podobne.