O kwestiach stomatologicznych - kilka porad - Dentystyczny

Klinika stomatologiczna Bytom

Dobre sposoby na wybielanie zębów

Dentyści podkreślają, że najlepszym sposobem na wybielanie zębów jest po prostu częste ich szczotkowanie i korzystanie z nici dentystycznych w celu usuwania z zębów wszystkich resztek pokarmów. Oprócz tego istnieje wiele

O kwestiach stomatologicznych - kilka porad - Dentystyczny Klinika stomatologiczna Bytom
domowych metod na wybielanie zębów, które można stosować na co dzień w celu poprawy ich stanu. Czasami jednak domowe sposoby wybielania zębów nie pomagają albo są niewystarczające, a wówczas można zdecydować się na skorzystanie z zabiegu wybielania zębów u dentysty. Posiada on odpowiednie środki wybielające zęby, które są w stanie wyraźnie zmienić wygląd nawet najbardziej przebarwionego zęba. Po odbyciu zabiegu wybielającego u dentysty wystarczy stosować odpowiednie pasty do zębów dla podtrzymania uzyskanego efektu.

Niektóre zabiegi dentystyczne potrafią być naprawdę drogie, dlatego ich ufundowanie może stanowić rolę prezentu urodzinowego. Dla osób, które powinny przejść zabieg wszczepienia implanta zębowego lub chciałyby wybielić swoje zęby, ale nie posiadają wystarczających środków finansowych, taki prezent urodzinowy może się wydać naprawdę interesujący. Wystarczy dodać do niego jeszcze jakieś kwiaty czy dezodoranty, żeby móc sprawić osobie obchodzącej urodziny bardzo miłą niespodziankę. W wielu prywatnych gabinetach dentystycznych istnieje także możliwość wykupywania specjalnych pakietów rodzinnych czy pakietów częstego pacjenta żeby móc korzystać z nieco tańszej opieki stomatologicznej. Wprowadzenie takich możliwości znacznie ułatwia niektórym osobom dostęp do droższych usług stomatologicznych.


Leczenie próchnicy polega na usunięciu zakażonych

Regulują przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Są to wypustki neuronów znajdujących się w zwoju szyjnym górnym. Są to nerwy bezmielinowe, włókna typu C, i są odpowiedzialne za słabo zlokalizowany, tępy ból.


Między warstwą Weila a odontoblastami, włókna tworzą gęsty splot pododontoblastyczny.


Erupcja (wyrzynanie) zębów mlecznych i stałych oraz eksfoliacja (wypadanie) zębów mlecznych zachodzi u każdego człowieka w określonym dla każdego zęba przedziale czasowym (dane przedstawiono w tabeli poniżej).


m-c – miesiąc, r. ż. – rok życia


Najczęstsząpotrzebny przypis chorobą zębów jest próchnica w skrajnych przypadkach może ona doprowadzić do ekstrakcji zęba. Leczenie próchnicy polega na usunięciu zakażonych tkanek i zastępowaniu ich materiałem zastępczym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


co to jest próchnica?

bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba objawiająca się demineralizacją substancji nieorganicznych i następnie proteolizą substancji organicznych z powodu działania kwasów wytworzonych przez bakterie w płytce nazębnej w wyniku metabolizmu cukrów pochodzenia zewnątrz- i wewnątrzustrojowego.

Głównymi bakteriami odpowiedzialnymi za rozwój próchnicy są L. acidophilus oraz paciorkowce, a z nich najważniejsze to Streptococcus mutans. Inne próchnicotwórcze bakterie to: S. salivarius, S. mitis, S. sanguinis, S. faecalis. Bakterie te są zdolne do zainicjowania procesu próchnicowego, poprzez wytwarzanie kwasów w wyniku metabolizowania cukrów (głównie kwas mlekowy). Zakwaszone środowisko (pH poniżej 5,5) sprzyja demineralizacji szkliwa.

Ponadto bakterie te uczestniczą w powstawaniu płytki nazębnej. Stanowi ona doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii pierwotnie tlenowych, a z czasem względnie beztlenowych.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica_z%C4%99b%C3%B3w